Питання підвищення тарифів на комунальні послуги в Україні наразі не стоїть на порядку денному. Йдеться лише про підготовку стратегічних документів, які стосуються майбутньої лібералізації ринків після завершення війни. Про це повідомив член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Леонов.
За його словами, інформація про нібито подорожчання комуналки у цьому році не відповідає дійсності. Парламентар наголосив, що на сьогодні не ухвалювалися жодні рішення щодо перегляду тарифів, а подібні заяви є передчасними.
Водночас міжнародні партнери України висувають дві конкретні вимоги. Перша – до червня розробити детальну дорожню карту поступової лібералізації ринків газу та електроенергії в післявоєнний період. Друга – до липня підготувати повний фінансовий аналіз витрат держави на компенсацію різниці в тарифах і забезпечити прозорість такого механізму.
Йдеться не про негайне підвищення цін, а про формування чіткої стратегії на майбутнє. Україна має визначити, як саме працюватимуть енергетичні ринки після завершення воєнного стану та яким чином держава зможе поступово відмовитися від масштабного субсидування.
Пенсію по інвалідності відмінять: кому виплати анулюють
Українців закликають готуватися до складної зими: опалення може не бути
Українцям повернуть гроші: комунальники завищували суми у платіжках
Більше не розрахуєтесь: які гривні виводять з обігу
Окрему увагу, за словами депутата, необхідно приділити плануванню бюджетних витрат на наступний рік. Йдеться як про державний, так і про місцеві бюджети, які нині покривають частину тарифного навантаження для населення. Саме ці розрахунки мають стати основою для подальших рішень щодо можливого перегляду тарифної політики.
Раніше портал Знай повідомляв, тариф може подорожчати майже вдвічі: комуналка виверне кишені українцям.
Також наш портал інформував, оновлені тарифи на газ: хто заплатить менше у березні.
Крім того, ми писали, за комуналку розрахуєтесь квартирою: за які борги можуть виселити.