Влітку, коли споживання газу є мінімальним, деякі українці стикаються з несподівано високими нарахуваннями за газ. "Нафтогаз" відповідає користувачам на своїй сторінці у Фейсбук, чому можуть виникати такі ситуації та що робити, якщо обсяги в рахунку здаються необґрунтовано завищеними.
Один із користувачів повідомив, що йому нарахували споживання 2606 м³ замість реальних 10 м³. Причому це сталося у червні, коли газ, по суті, використовується лише для приготування їжі. Як зазначає користувач, у Кодексі газорозподільних систем говориться, що за відсутності передачі показань до 6 числа місяця нарахування здійснюються за плановими обсягами.
Він запитав: яким нормативним документом керувалася компанія , коли за відсутності боргу і без отримання даних про фактичне споживання направила до "Нафтогазу" завищені показники?
У "Нафтогазу" завжди одна відповідь
У компанії нагадали, що споживачам важливо щомісяця передавати свідчення лічильників до 5 числа включно. Якщо дані не надходять вчасно, оператори газорозподільних мереж (ГРМ) проводять розрахунки на основі встановлених нормативів згідно з Кодексом ГРМ.
Депортують одразу в ТЦК: Польща почала висилати українців - кого вже чекають на кордоні
Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок
Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну
Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця
У "Нафтогазі" уточнили, що компанія не займається визначенням обсягів спожитого газу. Їхнє завдання — лише виставляти рахунки за газ та нараховувати суми до оплати на основі отриманих даних. Усі розрахунки обсягом газу здійснюють оператори ГРМ — саме вони відповідають за облік і фіксацію обсягів споживання. Тож і всі претензії до них.
Що робити споживачеві
Якщо ви вважаєте, що нарахування некоректні, слід звернутися до місцевої газорозподільної організації. Саме вона може надати пояснення та провести перерахунок, якщо помилка справді була.
Нагадаємо, раніше хтось може отримати 19 400 гривень у рамках отримання напередодні холодного сезону.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні масово перевірять отримувачів соцвиплат та можуть анулювати соцдопомогу.
Також "Знай.ua" писав, що держава покриє витрати на комуналку окремих пенсіонерів.