Після періоду відносно теплої погоди в Україні очікується різке зниження температури. Синоптики попереджають про заморозки, які можуть негативно вплинути на врожай, особливо на ранні культури та плодові дерева.
Про зміну погодних умов повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань у коментарі "Телеграфу". За його словами, вже з 20 квітня в країні відчутно похолодає: вдень температура коливатиметься в межах +9…+14 градусів, а вночі можливі заморозки до 0…-3°, особливо на ґрунті та в низинах.
Подібний прогноз оприлюднив і Укргідрометцентр. За даними, у північних, східних та більшості центральних областей оголошено жовтий рівень небезпеки через нічні заморозки. Водночас у Чернігівській, Сумській, Харківській і Полтавській областях очікується більш серйозне похолодання – із помаранчевим рівнем небезпеки.
Кандидат географічних наук Віра Балабух застерігає, що такі погодні коливання можуть завдати шкоди агросектору. Найбільший ризик – для дерев, які вже перебувають у фазі цвітіння.
Привид на сімейній прогулянці? Камера випадково зафільмувала біля дитини те, що неможливо пояснити, відео
Друга індексація за рік: українцям можуть знову підвищити пенсії
Кожен кВт на 60% дорожче: для кого зміниться вартість світла у травні
Навіть перекази родичам – під обмеженнями: які суми дозволяють банки
Коли і де буде найхолодніше
За даними погодного сервісу Ventusky, 22 квітня в західних і північних регіонах уночі прогнозують до -3°, тоді як в інших областях температура триматиметься в межах до +6°. Крім того, на сході можливі сильні дощі.
Ще більш відчутне похолодання очікується наприкінці тижня. Так, 26 квітня в західних областях, особливо в гірських районах, температура може опуститися до -7°. В інших регіонах уночі прогнозують від 0 до +6°, а вдень центральні та східні області накриють інтенсивні опади.
Раніше портал Знай повідомляв, теплі речі ще знадобляться: заморозки можуть повернутися у травні – де буде найхолодніше.
Також наш портал інформував, Європу накриє пилова буря із Сахари: синоптик розповів, чи є загроза для України.
Крім того, ми писали, може накрити аномальна спека: синоптики прогнозують небезпечне явище.