Останнім часом багато говорять про те, що рієлторів можуть змусити звітувати перед податковою про оренду житла клієнтів. Представники ринку нерухомості висловлюють занепокоєння щодо нововведень, які можуть перетворити їх на інструмент контролю та створити додатковий адміністративний тягар.
Голова Київського відділення АФНУ Світлана Рощіна у етері каналу "КИЇВ24" зазначила, що у разі прийняття закону про обов’язкове надання інформації про орендодавців, рієлтори будуть змушені дотримуватися вимог.
"Якщо закон зобов’яже нас подавати інформацію про орендодавців, ми будемо змушені це робити, щоб уникнути величезних штрафів", - пояснила експертка.
На її думку, професійна спільнота вже залучена до роботи у сфері фінансового моніторингу, однак агенти не оснащені фаховими знаннями та інструментами для детального аналізу й перевірки потенційно "ризикових осіб". Крім того, виконання функцій спеціальних служб не відповідає компетенціям рієлторів.
Ніяких квашених помідорів та домашньої ковбаси: що тепер заборонено продавати на ринках
ТЦК підуть у минуле? Українцям готують нову систему призову — що зміниться
Звітуватимемося за кожну копійку: доходи українців візьмуть під жорсткий контроль
Тарифи відпустять у вільне плавання: українцям готують нові платіжки за воду
"Хоча моя особиста думка: ми не маємо такої фахової кваліфікації, щоб робити ці перевірки", - підкреслила Світлана Рощіна.
Варто нагадати, що українцям можуть запровадити обов’язкове укладення письмових договорів при здаванні житла в найм. Головна мета ініціативи - виведення стихійного ринку орендного житла з тіні.
Раніше портал Знай писав, що рієлторів зроблять обов'язковими: які зміни готують українцям.
Крім того, ми повідомляли, що українці "захлинуться" у боргах: нові тарифи на комуналку стануть катастрофою.
Також портал інформував, що за комунальні борги розрахуєтесь землею: власникам паїв пригрозили жорсткими наслідками.