У березні, квітні та травні можливі відключення електроенергії, найімовірніше, будуть нетривалими за умови відсутності нових атак на енергетичну інфраструктуру. Про це заявив народний депутат Сергій Нагорняк в етері "Ранок.LIVE".

Енергетика. Фото: facebook.com/npcukrenergo

Як зазначив нардеп, поточна ситуація залишається відносно стабільною, однак значною мірою залежить від зовнішніх чинників. Водночас із настанням літа вона може суттєво ускладнитися. За його словами, у періоди сильної спеки, коли навантаження на енергосистему традиційно зростає, особливо у вечірні години, відключення можуть стати тривалішими та більш відчутними для споживачів. Це пов’язано з тим, що попит на електроенергію різко збільшується, а можливості генерації залишаються обмеженими.

Він підкреслив, що теплова та гідроенергетика, які раніше відігравали ключову роль у покритті пікових вечірніх навантажень, нині зазнали серйозних пошкоджень. Через це вони вже не можуть у повному обсязі компенсувати коливання споживання та підтримувати баланс в енергосистемі на попередньому рівні.

У таких умовах дедалі більшої ваги набуває приватний сектор. Бізнес активно вкладає кошти у встановлення промислових систем накопичення енергії (energy storage), що дає змогу згладжувати пікові навантаження та частково стабілізувати ситуацію. Наразі, за наявними даними, вже введено в експлуатацію близько 500 мегават таких потужностей.

Популярні новини зараз

Індексація без відчутного ефекту: пенсіонери так і не відчули зростання виплат

Гра ва-банк: Дмитро Співак розкрив таємний план, який готують для України за зачиненими дверима

1297 гривень доплати до пенсії: хто має на це право та як оформити

Пенсіонерам та малозабезпеченим перерахують виплати

Показати ще

"Я думаю, що навіть до осені, до зими цього року ми матимемо приблизно 800 мегават сториджів. Це також дозволить балансувати енергосистему", - підсумував він.