На межі санітарної катастрофи опинилися тисячі мешканців багатоповерхівок у Києві, що залишилися без опалення та водопостачання. Через сильні морози у будинках вийшли з ладу внутрішні комунікації, і люди змушені виживати у вкрай складних умовах, коли відходи, через непрацюючу каналізацію, викидають прямо у двір або через вікна в пакетах.
Про те, що ця проблема стала системною у певних районах столиці, проте міська влада досі не представила дієвого плану вирішення, розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко під час трансляції на своєму YouTube-каналі.
За його словами, побут мешканців таких будинків перетворився на запеклу боротьбу за виживання. Люди змушені тулитися в одній кімнаті, яку обігрівають електричними приладами до 18-19 градусів, тоді як у решті квартири температура може сягати лише +5. Проблеми з холодом доповнюються загрозливою ситуацією з каналізаційною системою. Найбільші труднощі виникли там, де через замерзання зруйнована система водовідведення. Як приклад, Олег Попенко назвав будинки на вулиці Академіка Заболотного в Голосіївському районі та житловий масив на Троєщині.
Він описав ці реалії як катастрофічні: мешканці змушені викидати відходи просто через вікна або виливати їх на прибудинкову територію: "Там величезна проблема з цими будинками, тому що там каналізацію просто все, що є, викидують... відра просто на вулиці, на подвір'я виливають. І на це ніхто не звертає увагу... Така ж проблема в будинках на Троєщині, там де замерзла каналізація і просто пакети вилітають з вікон".
Нові правила оплати комуналки: що хочуть змінити
Перевірте заначки та гаманці: Нацбанк виводить з обігу частину банкнот
ТЦК оголошують у розшук заброньованих: що відбувається
Українці стануть безхатьками: виселять із власної квартири
Районні адміністрації при цьому демонструють повну бездіяльність та ігнорують співпрацю з мешканцями. Спроби вирішити проблему шляхом встановлення мобільних санітарних комплексів виявилися марними через величезний масштаб кризи.
"Це ж ніхто не приймає ніяких рішень... Ніякий біотуалет не вирішить питання для півмільйона людей. Один біотуалет потрібен на 50 людей. Тобто нам треба встановити таку кількість точок, що це неможливо", - наголосив Олег Попенко.
Експерт вказав на гостру необхідність негайних дій з боку місцевої влади, адже масштаби кризи продовжують посилюватися без жодного вирішення.
Раніше портал Знай писав про несправедливі нарахування за ЖКП: українці масово програють суди комунальникам - у чому справа.
Крім того, ми повідомляли, що відключення світла можуть посилитися.
Також портал інформував, що потепління вже близько: коли українці відпочинуть від аномальних морозів.