В Україні з вихідних ситуація зі світлом може помітно покращитися, і графіки відключень стануть легшими.
Причина — тепліша погода, довший день і активніша робота сонячних електростанцій, які почнуть давати більше енергії.
Зараз енергосистема працює з дефіцитом приблизно 6 ГВт, але ця цифра може суттєво зменшитися вже найближчим часом. Голова Ліги енергетичного розвитку України Олександр Голіздра пояснив, що ключову роль відіграє сонце.
"У ясні дні сонячні електростанції суттєво зменшують нестачу електроенергії"
У третій частині лютого вони вже виробляють на 40—60 відсотків більше, ніж у січні, а під час обіду можуть додатково давати до 1,5 ГВт потужності. Це означає, що система отримує більше ресурсу саме тоді, коли попит найбільший.
Чи будуть забирати квартири на користь ВПО: кому загрожує вилучення майна
Нові правила оплати комуналки: що хочуть змінити
Вихід на пенсію відсунули на п'ять років: кого відпустять на відпочинок пізніше за інших
Пенсія зросте на 5000 грн: кому пощастить у березні
Крім того, важливим фактором стане потепління. За прогнозами синоптиків, температура вдень підніметься до плюсових значень, а це означає, що люди менше використовуватимуть обігрівачі.
"Отже, споживання зменшиться приблизно на 1 ГВт"
Менше навантаження на мережу дозволяє швидше відновлювати баланс і знижувати потребу у відключеннях.
У результаті поєднання двох факторів — активнішої генерації та меншого споживання — дефіцит може скоротитися приблизно на 2,5 ГВт. Це майже 40 відсотків від нинішнього рівня. Відповідно, обмеження електропостачання стануть менш жорсткими, а відключення можуть скоротитися або стати коротшими.
Раніше ми повідомляли, росія готує новий масований удар: експерт розкрив, які міста у небезпеці.
Ворог готує нові масовані атаки: що очікує українців у 2026 році - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, росія накопичує сили: експерт попередив про масовану атаку.