Система зв’язку в Україні тримається на межі, і це вже відчувають не лише фахівці, а й звичайні абоненти.
Йдеться не про паніку, а про серйозний сигнал, який ігнорувати стає небезпечно.
Саме так ситуацію описав народний депутат і експерт з кібербезпеки Олександр Федієнко.
"Це ще не судний день, але серйозний дзвінок"
За його словами, тривалі відключення електроенергії разом із нестачею технічного персоналу поступово розхитують роботу як мобільного, так і фіксованого зв’язку.
Найвразливішими першими стали мобільні оператори. Попри публічні заяви про стабільність, за межами великих міст ситуація зовсім інша. Старі схеми резервного живлення не були розраховані на багатоденні блекаути, а акумулятори просто не витримують такого навантаження.
"Ці системи створювалися під короткі аварії, а не під постійні відключення"
Окрема проблема — люди. Для підтримки мереж потрібні сотні працівників, які мають возити пальне, міняти батареї та оперативно реагувати на збої. Але ні людського ресурсу, ні технічних можливостей для цього зараз не вистачає. На цьому тлі нардеп жорстко критикує великих операторів, які, за його словами, роками недоінвестовували в стійкість мереж, а замість модернізації займалися "виведенням коштів".
Водночас абоненти дедалі частіше переходять до малих і середніх провайдерів, які працюють на енергоефективній технології PON. Саме вони, за оцінкою Федієнка, виявилися найбільш гнучкими та пристосованими до умов війни.
Також Федієнко просить не забувати, що єдинними в цій ситуації є росіяни, які не зупиняючись атакують Україну та намагаються зробити її непридатної для життя.
Раніше ми повідомляли, блекаути з нами назавжди: росіяни намагаються зробити Україну непридатною для життя.
Пенсії не нижче 6 000 грн і виплати по 19 400 грн: Кабмін подав соціальний план
22 грн за автобус і 18 грн за тролейбус: тимчасові тарифи на проїзд із серпня
Опалювальний сезон затримається на два тижні: у квартирах буде 12–15°C
Не всі пенсіонери знають: з вересня можна отримувати ще 1 297 грн щомісяця
Ворог готує новий масований удар: експерт розкрив, які міста у небезпеці - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, росія готує нові масовані атаки: що очікує українців у 2026 році?
