В Україні у лютому 2026 року планується відновлення щомісячних виплат для дітей із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Розмір допомоги становитиме 3 000 гривень на кожну дитину, при цьому доходи батьків та соціальний статус сім'ї не враховуватимуться.
За словами народного депутата Сергія Козіра, відповідний проект постанови вже підготовлено та погоджено на рівні Міністерства соціальної політики. Наразі документ перебуває на завершальному етапі погоджень, і рішення Кабінету Міністрів може бути ухвалене найближчим часом.
Мобільні номери будуть відключати: зміна правил з 6 лютого
Громадський транспорт по спецперепусткам: українців готують до нових обмежень
Може вибухнути будь-якої миті: "Нафтогаз" зробив заяву для українців із газовими плитами
Воду можуть вимкнути взагалі: комунальники готові до крайніх заходів
Виплати, як очікується, розпочнуться вже у лютому. Для отримання громадянам необхідно буде звернутися до центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до Пенсійного фонду. Точний порядок подання заяв буде опубліковано додатково.
Раніше у Пенсійному фонді нагадали, що будь-які зміни, які можуть вплинути на право на державну допомогу, необхідно обов'язково декларувати. Інакше виплачені кошти доведеться повернути. Українців попередили про посилений контроль за доходами та витратами, які можуть позначитися на субсидії за комуналку.
Також ми розповідали, що соцвиплати можуть вийти боком. У НАЗК роз'яснили, що всі кошти, отримані за державними програмами підтримки, необхідно вказувати у розділі 11 декларації — «Доходи, зокрема подарунки». Це стосується державних службовців.
Крім того, "Знай" передавав, що банки почнуть "здавати" клієнтів. Банки та фінансові компанії тепер зобов'язані обмінюватися інформацією про клієнтів, яким примусово закрили рахунки через порушення правил фінмоніторингу.