У Києві пропонують тимчасово звільнити мешканців від оплати тепла та гарячої води у випадках, коли ці послуги фактично не надавалися. Йдеться про можливе запровадження мораторію на нарахування відповідних платежів під час масштабних аварій у житлових будинках.
З такою ініціативою виступив депутат Київради від партії "Батьківщина" Віталій Нестор. В ефірі програми "Київський час" він пояснив, що мешканці не повинні оплачувати рахунки за тепло й гарячу воду, якщо через пошкодження мереж послуги були відсутні.
За його словами, мораторій має стосуватися саме тих випадків, коли люди об’єктивно не отримували комунальні послуги.
Окрім цього, депутати обговорюють можливі зміни до бюджету столиці. Пропонується, аби місто взяло на себе витрати на відновлення внутрішньобудинкових мереж, які масово виходили з ладу під час сильних морозів.
Гороскоп на тиждень 2-8 лютого для всіх знаків Зодіаку: помилки Водоліїв, попередження для Дів та заборона Овнів
Арктичні морози чи несподіване тепло: прогноз на останній місяць зими
Відключення світла скасують: хто більше не житиме по графіках
Потрібно готуватися до трьох варіантів: школярів переводять на новий формат навчання
Віталій Нестор також звернув увагу, що чинні програми співфінансування ремонтів за принципом 70/30 не відповідають масштабам нинішніх аварій. На його думку, в умовах критичної ситуації необхідно запровадити окремий механізм компенсації – як вартості ремонтних робіт, так і комунальних платежів для постраждалих мешканців.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, буде підвищення тарифів на газ та тепло: коли чекати змін у платіжках.
Також наш портал інформував, будинки стануть непридатними для життя: скільки відновлюватимуть понівечене опалення.
Крім того, ми писали, масштабні перевірки в Україні: людям масово повертають гроші за комуналку.