У Польщі стрімко зростає кількість депортованих громадян України. Часто це не просто висилка за межі країни — деяких супроводжують до кордону під конвоєм, і вже на українському боці на них може чекати військкомат.

За офіційними даними польської прикордонної служби, з початку 2025 року тільки Сілезький підрозділ у місті Рацибуж виніс 127 рішень про депортацію, повідомляють польські ЗМІ. Переважна більшість — це українці. Основна причина — "загроза громадському порядку та безпеці країни".

Українські біженці в Польщі

"Іноземцю! Якщо ти порушуєш польське законодавство, ти не можеш залишатися в Польщі", — прямо заявляють польські прикордонники. Депортація часто стосується людей, які скоїли серйозні правопорушення, а подекуди навіть перебували у в'язниці. Саме тому частину з них не депортують одразу — їх утримують в охоронюваних центрах або ж очікують завершення терміну покарання.

"У випадках серйозних порушень ми організовуємо конвой безпосередньо до кордону", — заявив речник Сілезької прикордонної охорони, лейтенант Шимон Мосціцький. За його словами, майже 100 громадян України вже отримали припис залишити країну саме через "кричущі" дії, які суперечать польським законам.

Популярні новини зараз

"Такого в історії не було": експерт назвав міста, на які наступатиме армія росії

Українцям виплатять фінансову допомогу у серпні: хто та скільки може отримати

Штрафи за перевищення швидкості скасовують: водіям відкрили лазівку в законі

Пенсіонерам виплатять щомісячну компенсацію: у кого збільшаться виплати

Показати ще

На кордоні з Польщею, скріншот: Youtube

Що ж далі? Що чекає на цих українців після того, як польські прикордонники передають їх українським службам? На це питання самі поляки відповідають прямо: "Ми не маємо змоги контролювати подальшу долю депортованих".

Та польські ЗМІ вже роблять свої висновки: у нинішніх умовах війни в Україні депортовані чоловіки можуть бути мобілізовані відразу після перетину кордону. І це не просто припущення — це реальна перспектива.

Загалом, за перший квартал 2025 року з Польщі добровільно виїхало 1849 іноземців, отримавши припис про повернення. Ще 314 осіб були вивезені примусово. І в цьому списку громадяни України — лідирують.

Нагадаємо, штрафи від ТЦК визнали незаконними: про що "забули" повідомити українцям

Як повідомляв портал Знай.ua, добровольців, що пішли у ППО мобілізують: що відбувається

Також, "індульгенція від обов'язку захищати державу": у МОН ухвалили рішення про студентів старше 25 років