Вагітні жінки (в тому числі й ті, кому ще не виповнилося 18 років), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, мають право на допомогу по вагітності та пологам згідно з постановою КМУ № 1751. Про це повідомило Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Вагітність, фото Pxhere

Виплачується така допомога в розмірі 100 % середньомісячного доходу (грошового забезпечення, стипендії, допомоги по безробіттю тощо). При цьому її розмір не може бути менше 25 % від розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи із розрахунку на місяць.

Умови для призначення допомоги та терміни виплати

Допомога по вагітності та пологам призначається в тому випадку, коли між зверненням за нею та закінченням відпустки по вагітності та пологам пройшло не більше 6 місяців.
Допомога виплачується за весь період відпустки у зв'язку в вагітністю та пологами, тривалість якої становить:
  • 70 календарних днів до пологів;
  • 56 календарних днів після народження дитини (якщо пологи були ускладнені або одночасно на світ з'явилося двоє або більше дітей, цей термін збільшується до 70 днів).

Українки, які віднесені до 1-4 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на більш довгу відпустку тривалістю 180 календарних днів (90 днів до пологів та 90 - після народження дитини. Допомогу обчислюють сумарно та виплачують в повному обсязі незалежно від того, скільки днів відпустки було використано до пологів.

Жінки, які взяли під опіку або усиновили дитину віком до двох місяців також мають право на допомогу по вагітності та пологам, яка надається на підставі рішення про встановлення опіки або усиновлення. В такому випадку виплати відбуваються за період з дня встановленя опіки або усиновлення до закінчення строку післяпологової відпустки.

Допомога за період відпустки по вагітності та пологам, який збігається з відпусткою по догляду за дитиною до трьох років, виплачується в повному обсязі, незважаючи на те, чи отримує жінка допомогу по догляду до трьох років.

Популярні новини зараз

Штрафи за перевищення швидкості скасовують: водіям відкрили лазівку в законі

Вже наближається до Землі: вчені підозрюють, що це не просто космічний камінь, а зонд від позаземної цивілізації

Позбавлять відстрочки від мобілізації: Кабмін змінив умови для бронювання

Новий етап мобілізації у серпні: хто з українців – пріоритетна ціль для ТЦК

Показати ще

Як оформити допомогу?

Заяву та документи для оформлення допомоги по вагітності та пологам можна подати онлайн або особисто через:
  • вебпортал електронних послуг ПФУ;
  • мобільний застосунок "Пенсійний фонд";
  • портал "Дія";
  • сервісний центр ПФУ;
  • ЦНАП;
  • уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Вагітність, фото: medhouse-mc.com

Також документи можна переслати по пошті.
Для оформлення допомоги треба підготувати наступний пакет документів:
  • паспорт (або інший документ, який засвідчує особу);
  • довідку з основного місця навчання або служби про те, що жінка навчається або служить;
  • довідку центру зайнятості, в який зазначено, що жінка зареєстрована як безробітна;
  • довідку ліквідаційної комісії про те, що жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації;
  • інформацію про номер запису в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії "Вагітність та пологи";
  • рішення про встановлення опіки або всиновлення (для тих, хто взяв під опіку або усиновив дитину протігом двох місяців з її дня народження).

Раніше портал Знай писав, що податки наздоженуть і за кордоном: українців зобов’язали ділитися іноземними доходами.

Крім того, ми повідомляли, що гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців.

Також портал інформував про важливе нововведення з 1 серпня, яке стосується всіх, у кого є банківські картки.