Народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Ірина Фріз висловила стурбованість щодо законопроекту, який регулює процедуру бронювання працівників в умовах військового стану. Про це вона розповіла на прямому ефірі, фрагмент якого опубліковано у Телеграм.
За словами Фріз, ініціатива може не лише призвести до зростання корупційних ризиків, а й створити умови для необ'єктивного, виборчого підходу до ухвалення рішень. Вона нагадала, що ще на етапі обговорення законопроекту у профільному парламентському комітеті виступала проти його ухвалення.
"Вважаю, що цей механізм відкриває шлях до корупційних зловживань. Він надає можливість використовувати зв'язки в структурах виконавчої влади або в Міністерстві оборони для лобіювання бронювання "своїх" людей. А в умовах війни такі підходи неприпустимі", - наголосила парламентарій.
Також Ірина Фріз вказала на те, що відсутність чітких та прозорих критеріїв відбору підприємств та працівників, які підлягають бронюванню, може підірвати довіру суспільства до державних інституцій.
Перерахунок пенсії: хто має бігти до ПФУ, щоб збільшити виплати
Хочуть захопити і взяти в кільце: армія рф наблизилася до одного з ключових міст
Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця
Перекази на картку: змусять платити податки навіть за членів родини
На її думку, пріоритет повинен віддаватися стратегічно важливим галузям і фахівцям, які дійсно необхідні для функціонування країни, а не тим, хто має потрібні зв'язки.
Нагадаємо, раніше українці почали отримувати дивні SMS: юристи пояснили, як реагувати.
Як повідомляв портал "Знай.ua", у серпні ТЦК не зацікавиться цими категоріями людей.
Також "Знай.ua" писав, що незаконне оновлення на обліку у ТЦК можна оскаржити.