У школах можуть заборонити російську мову навіть на перервах – новий законопроєкт вже у Верховній Раді. Його ініціаторка, народна депутатка Наталія Піпа, пропонує зобов'язати учнів і вчителів спілкуватися українською не тільки на уроках, а й на всій території школи.
Основна мета законопроєкту – створення українськомовного середовища в школах. Це включає використання української мови на перервах, на подвір'ї, у їдальнях та на шкільних стадіонах. Діти та вчителі, які під час перерви переходять на російську, не повинні цього робити.
Як зазначає Піпа, такий підхід допоможе дітям, які погано володіють українською мовою, краще адаптуватися до навчання. Адже через мовний бар'єр вони часто відстають у навчанні та мають труднощі з засвоєнням матеріалу, що пізніше впливає на їхні результати в контрольних роботах і під час вступу до вишів.
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Законопроєкт передбачає, що вчителі не зможуть використовувати російську мову на перервах або в приватних розмовах на території школи. Однак їм дозволять проводити просвітницькі заходи для учнів, закликаючи їх спілкуватися українською. Батьки також можуть долучатися до створення українськомовного середовища.
Піпа наголошує, що закон не порушує прав національних меншин. Приватні школи можуть обирати мову навчання, але за винятком мов держави-агресора. Також передбачено, що діти зможуть навчатися іншими мовами ЄС та корінних народів.
Цей законопроєкт є важливим і своєчасним, адже під час війни особливо важливо підтримувати українську мову як основний елемент нашої культури та ідентичності.
Раніше ми повідомляли, дитячий талант загублять ще у школі, наслідки нових правил.
З перевіркою прийдуть у кожну школу- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, з'явилися нові правила для вчителів.