ТЦК пояснив, чому подати заяву на відстрочку від мобілізації потрібно особисто. Наявність права на відстрочку не означає автоматичне її отримання, тому заява, що діє до 9 листопада, повинна бути подана лише особисто.
Про це розповів майор Роман Істомін з Полтавського обласного ТЦК, зазначивши, що не можна передавати заяву через родичів або адвокатів.
Відстрочка надається відповідно до статті 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а порядок оформлення регламентується постановою Кабміну № 560. Всі військовозобов'язані повинні ознайомитися з цими документами.
Заява має подаватися безпосередньо на ім'я голови комісії ТЦК, разом з підтверджуючими документами. "Особисто"- означає, що ви повинні зробити це самі, без посередників. Це не те ж саме, що звернення до державних органів, яке може бути усним або письмовим.
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Досі деякі громадяни намагалися надсилати свої заяви поштою або електронно, але отримували відповіді, що це не відповідає вимогам постанови. Важливо пам’ятати, що відстрочка може надаватися тільки на період, встановлений указом президента, зазвичай на 90 днів. Після 9 листопада потрібно буде подавати нові заяви.
Ці правила запроваджені, щоб уникнути корупційних ризиків і забезпечити рівні умови для всіх. Заброньовані особи можуть оформити відстрочку через "Дію", в той час як інші, зокрема люди з інвалідністю, багатодітні батьки та студенти, змушені стояти в чергах у ТЦК.
Раніше ми повідомляли, які будуть зарплати військовим та мобілізованим з 1 жовтня?
Українці можуть служити неподалік від дому, як скористатися привілеєм- детальніше на Знай.ua.